Promocje 2016

Jesień w Elbląskim Towarzystwie Kulturalnym, to od kilkunastu już lat program stypendialny „Promocje 2016”. Fundusz stypendialny, jak każdego roku, tworzą wpływy z 1 % oraz środki własne ETK. Na zgłoszenie czekamy do końca października 2016 roku a stypendia zostaną wręczone 28 listopada br. podczas Koncertu Donacyjnego. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i skorzystania z naszej propozycji wsparcia.

 

PROMOCJE 2016

REGULAMIN

I. Cel programu:

Celem programu jest:

1. Udzielenie pomocy finansowej młodzieży szczególnie uzdolnionej w różnych dziedzinach sztuki.

2. Promocja młodych talentów w miejscowym środowisku oraz na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

II. Odbiorcy programu:

Program stypendialny skierowany jest do studentów uczelni artystycznych w kraju i za granicą oraz młodych twórców (do 35 roku życia) rozpoczynających drogę artystyczną a mieszkających w Elblągu.

III. Organ decydujący o przyznaniu stypendium:

Stypendia przyznawane są przez Radę ETK, która ustala również wysokość stypendium indywidualnie dla każdego wniosku. Decyzje Rady są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

IV. Kryteria przyznawania stypendium:

O stypendia mogą ubiegać się studenci, laureaci nagród i wyróżnień w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, przeglądach z różnych dziedzin sztuki.

1. Młodzi twórcy (do 35 roku życia) mieszkający w Elblągu, rozpoczynający drogę artystyczną, przygotowujący koncerty, wystawy, wydanie płyty, książki, itp.

2. Studenci i artyści na udział w warsztatach, kursach mistrzowskich, festiwalach, konkursach, przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych.

V. Forma stypendium:

Stypendia udzielane są w formie finansowej i przyznawane w ciągu roku w zależności od potrzeb, do wyczerpania limitu środków lub organizacyjnej, poprzez organizację koncertu, wystawy, spotkania autorskiego, itp.

VI. Zasady organizacyjne:

Ubiegający się o stypendium składają w siedzibie ETK - ul. Wodna 1 A 82-300 Elbląg, następujące wnioski:

1. Podanie/wniosek.

2. Zaświadczenie i opinię z uczelni, kopie nagród, dyplomów, itp. (dotyczy studentów).

3. Scenariusz imprezy, koncertu, wystawy, książki.

4. Zgłoszenie na kurs mistrzowski, festiwal, konkurs oraz potwierdzenie udziału (po realizacji).

5. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w przedstawionych dokumentach dla potrzeb niezbędnych do realizacji programu stypendialnego - zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

6. Termin składania dokumentów: 31 października 2016 roku.

VII. Osoby, które uzyskają stypendia zobowiązane są do promowania ETK i Elbląga w swoim środowisku, mediach i wystąpieniach publicznych oraz materiałach promocyjnych, a ponadto wyrażają zgodę na wykorzystanie przez ETK swoich danych osobowych w celach promocyjnych.

VIII. Z programu stypendialnego nie mogą korzystać dzieci członków Rady ETK.

IX. Program stypendialny realizowany jest z wpływów "1 %" i srodków własnych ETK.

X. Wszelkie zmiany regulamin zatwierdza Rada ETK.

na zdjęciu Krzysztof Narodowski - stypendysta z 2015 roku 

 

 

C'est la Vie

„C’est la Vie” to tytuł ostatniego koncertu w ramach XIX Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2016 na który zapraszamy 07 sierpnia 2016 r. Robert Furs (akordeon) i Leszek Mazur (gitara) zabiorą nas w to popołudnie do przepięknej Francji, na ulice starego Paryża. Obaj muzycy są doskonale znani elbląskiej publiczności.

Robert Furs - akordeonista , pianista i dyrygent. Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym -specjalność akordeon u prof. Elżbiety Rosińkiej. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u cenionych wirtuozów akordeonu m.in. prof. M .Stern-Niemcy, prof. A. Zagoriański-Ukraina, prof. F. Palazzo-Włochy, prof. Margit Kern-Bremen, prof. Ivano Battiston-Włochy, prof. Boris Lenko- Słowacja.

Artysta jest animatorem życia kulturalnego w Elblągu. Jest założycielem i liderem zespołów C'est lavie , De Javu , Acoustic Klezmers i El Jazz-Trio. Wykonawca prezentował swój dorobek artystyczny na koncertach w kraju i za granicą.. Wykonuje muzykę klasyczną z kanonu muzyki akordeonowej, a także transkrypcje utworów fortepianowych i innych instrumentów. Ulubioną w repertuarze artysty jest muzyka francuska ,w której akordeon pełni bardzo ważną role i jest traktowany jako instrument wirtuozowski. Akordeonista bardzo chętnie wykonuje kompozycje musette – czyli utwory z okresu międzywojennego przeznaczone na akordeon solo. Robert Furs sięga po utwory takich kompozytorów jak: Tony Murena , Paul Beuscher i Richard Galliano. Kompozycje tego ostatniego łączą w sobie elementy stylu musette z jazzem. Nie stroni także od kompozycji popularnych francuskich pieśniarzy i artystów takich jak: Joe Dassin, Edith Piaf, Charles Aznavour, Dalida, Jacques Brel, Yves Montand, Mireille Mathieu. Oprócz muzyki francuskiej Robert Furs często sięga po repertuar jazzowy. Współczesny akordeon jako instrument solowy daje takie możliwości wykonawcze i interpretacyjne, które coraz częściej wykorzystujemy w tej stylistyce muzycznej. Obecnie pracuje na płytą solową, w której zamierza zawrzeć dotychczasowe doświadczenia muzyczne.

Gra na akordeonie koncertowym włoskiej Firmy Borsini.

Leszek Mazur gitarzysta klasyczny i elektryczny. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku związany z elbląską grupą Kaszmir, z którą zdobył jedną z trzech pierwszych nagród w debiutach na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za piosenkę „Nie powiedziała nic’. Tuż po Opolu nastąpiły istotne zmiany w składzie ale zespół nadal koncertował, brał udział w przeglądach i sesjach, m.in. w roku 1990 odbył tygodniową sesję w warszawskim studio „S4”. Po roku 1990 zawiesił działalność i występował tylko sporadycznie. W roku 2006, przy okazji pracy nad pierwszym krążkiem, „Kaszmir” się reaktywował. Płyta ukazała się w 2008 roku.

W tym roku, z okazji jubileuszu 50-lecia Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, patronatem honorowym objął Letni Salon Muzyczny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski a nasz projekt realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg.

Patronat medialny, to Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl; Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl; Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska i współpraca redakcyjna z RMF Classic.

Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni. początek koncertu godz. 17.00


 

KLARNET TY WARIACIE

„Klarnet – ty wariacie”, to tytuł kolejnego koncertu w ramach XIX Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2016.

Tytułowy instrument, to domena Andrzeja Wojciechowskiego (na zdjęciu), absolwenta Akademii Muzycznej im. S.Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Bogdana Ocieszaka (dyplom z wyróżnieniem). Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez takie osobowości jak: Andrew Marriner, Jean-Marc Fessard, Walter Vitek, Wojciech Mrozek, Brenno Ambrosini, Joseph Fuster, Nicolas Baldeyrou, Antonio Saiote, Alessando Travaglini, Gabor Varga. W latach 2002-2003 studiował w klasie mistrzowskiej Joan Enric Lluna pod egidą Conservatori Superior De Musica w Castello. Wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia na konkursach klarnetowych i kameralnych zarówno w kraju jak i za granicą. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako solista i kameralista koncertował w wielu krajach Europy oraz m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, RPA, Chinach i wielu miastach Polski. Aktualnie pierwszy klarnecista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje również z Polską Filharmonią Kameralną Sopot. Prowadzi niezwykle intensywną działalność kameralną. Wraz ze Sławomirem Wilkiem (fortepian) współtworzy formację InspiroDuo. Jest również członkiem Mozartowskiego Zespołu Basethornowego, Gdańskiego Tria Stroikowego oraz nietuzinkowego, znanego w Elblągu, zespołu Zagan Acoustic, specjalizującego się w wykonywaniu muzyki z pogranicza jazzu, folku czy world music. Od 2014 roku jest adiunktem klasy klarnetu w gdańskiej Akademii Muzycznej. W tym samym roku dołączył do grona „Muzyków Selmera”. Od 2015 roku pełni funkcję profesora gościnnego uniwersytetu Ning Xia University w Yin Chuan.

W Bażantarni Andrzejowi Wojciechowskiemu towarzyszyć będą:

Mateusz Mroczek - naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku siedmiu lat. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu oraz Konserwatorium Królewskie w Brukseli. Stypendysta programu Socrates Erasmus w HfM w Wuppertalu oraz stypendysta Rządu Belgijskiego. Finalista Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Jeunesses Musicales w Bukareszcie ( 2005 ). W latach 2008-2012 etatowy muzyk Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. W roku 2011 pełnił funkcję drugiego koncertmistrza Opery Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Od 2013 związany z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku.

Piotr Kwaśny (skrzypce) - dzięki stypendiom ukończył Curtis Institute of Music w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych (prof. Yumi Scott i prof. Ida Kavafian) oraz Musikhochschule w Lubece w Niemczech u prof. Shmuela Ashkenasiego. W uczelni tej ukończył również studia podyplomowe w klasie prof. Wilfrieda Laatza. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi gdzie dyplom uzyskał pod kierunkiem prof. Iwony Wojciechowskiej. Kameralistykę studiował m.in. w Filadelfii u Petera Wiley (Trio Beaux Arts), Michaela Tree (Kwartet Guarneri) i Josepha Silversteina (Boston Symphony) oraz w Lubece u Waltera Levina (Kwartet LaSalle). Laureat nagród m.in. na konkursie im. Y. Menuhina w Anglii. Od września 2014 r. związany jest z Polską Filharmonią Bałtycką im. F. Chopina w Gdańsku. Stale współpracuje z pianistą Michałem Drewnowskim oraz założonym przez niego zespołem New Art Chamber Soloists, jako I skrzypek. Brał udział w festiwalach muzycznych Schleswig-Holstein, Montpellier, w Festiwalach Brahmsowskich w Lubece oraz w Festiwalu Chopin nad Nettą. Był stypendystą Fundacji Ewy Czeszejko-Sochackiej, a w latach 2003-07 Fundacji Oscara i Very Ritter w Hamburgu. Uczestniczył w kursach mistrzowskich u Schlomo Mintza i Eduarda Gracha w Izraelu, Thomasa Brandisa (Berliner Philharmoniker) w Niemczech oraz w kursie kameralistyki pod kierunkiem Shmuela Ashkenasiego (Kwartet Vermeer) w Holandii.

Błażej Goliński - w roku 2002 z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof. Romana Sucheckiego. Uczestnik Mistrzowskich Kursów Interpretacji oraz Lekcji Mistrzowskich  u takich pedagogów jak: Roman Suchecki, Mischa Maisky, Ivan Monighetti, Victoria Yagling, Angelika May, Roman Jabłoński. Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Jako kameralista występował m.in. podczas trzech kolejnych edycji Forum Witolda Lutosławskiego (Filharmonia Narodowa w Warszawie) brał udział w III Festiwalu Muzyki Kameralnej w Gdańsku. Wykonywał muzykę kameralną z tak znakomitymi muzykami jak: Jan Stanienda, Mirel Jancovici, Robert Kabara, Marek Toporowski, oraz jako członek Kwartetu Smyczkowego Dafo. W latach 2001 - 2005 współpracował z Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa – Sinfonietta Cracovia, gdzie zajmował stanowisko koncertmistrza grupy wiolonczel. Z zespołem tym występował m.in. na Festiwalu Pablo Casalsa (Puerto Rico), na Schleswig Holstein Musik Festival (Niemcy), na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena (Kraków), na Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego (Bydgoszcz). Wraz z orkiestrą uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim Lorina Maazela oraz w Mistrzowskim Kursie Dyrygenckim Christopha Eschenbacha. Na stałe związany jest z gdańską Orkiestrą Kameralną „Hanseatica”, w której pełni funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel. Zespół ten otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną w roku 2004 w kategorii Debiut Roku. Nagrana z młodym pianistą jazzowym Sławkiem Jaskułke płyta (2004r.) otrzymała nominację do nagrody muzycznej „Fryderyk 2005”. Jest laureatem wielu konkursów, m.in. konkursu Bachowskiego w Gdańsku (2000r.) - otrzymał II nagrodę w kategorii „Muzyka Kameralna”, oraz III nagrodę w kategorii „Muzyka Solowa”. Na VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowkiego (Poznań 2002r.) otrzymał wyróżnienie. Jako członek Kwartetu Fortepianowego DALÍ był finalistą Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej Premio Vittorio Gui (Florencja, 2008). Jako student dwa razy z rzędu otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2003 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańsk dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury. W latach 2002 - 2010 asystent, a od 2010r. adiunkt w Katedrze Instrumentów Smyczkowych oraz Katedrze Kameralistyki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od roku 2004 na stałe związany jest również z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, w której od roku 2009 piastuje stanowisko koncertmistrza grupy wiolonczel.

Krzysztof Komendarek - Tymendorf od wielu lat należy do grona cenionych polskich altowiolistów młodego pokolenia. Pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych, jest potomkiem wybitnego polskiego kompozytora Michała Kleofasa Ogińskiego. W 2012 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Ireny Albrecht, jest laureatem licznych nagród. Współzałożyciel i muzyk w zespołach Balthus Quartet oraz Duo del Gesù, a ponad to współpracował kameralnie również z takimi artystami jak: Tytus Wojnowicz, Christoph Hartmann, Bartosz Koziak, Avri Levitan czy NeoQuartet. Dyrektor EURO Chamber Music Festival w Gdańsku oraz ambasador ogólnopolskiej kampanii społecznej Save the Music.

Na kontrabasie towarzyszyć będzie gdański artysta Sebastian Wyszyński.

W tym roku, z okazji jubileuszu 50-lecia Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, patronatem honorowym objął Letni Salon Muzyczny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski a nasz projekt realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg.

Patronat medialny, to Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl; Elbląska Dziennik Internetowy Info.elblag.pl; Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska i współpraca redakcyjna z RMF Classic.

Na widzów czeka też niespodzianka, czyli konkurs inspirowany Sienkiewiczem no i atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni. początek  koncertu godz. 17.00

wstęp wolny

 

Trio Ambassador

Trio Ambassador tworzą Momir Novakovic - serbski akordeonista, Maristella Patuzzi - szwajcarsko-właska skrzypaczka i Barbara Misiewicz - polska - elbląska - wiolonczelistka. Współpracują z kilkoma kompozytorami, którzy komponują specjalnie dla nich ale w swoim repertuarze mają zarówno utwory muzyki klasycznej jak i folklorystycznej.

zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni

31 lipca 2016 r. godz. 17.00

z koncertu „Trio Ambassador”, w którym grają Zimę z Czterech Pór Roku Astora Piazzolli,
https://www.youtube.com/watch?v=hs6hpUmOyQo

 

PTAKI MAJĄ FRAZĘ

Już w najbliższą niedzielę  zapraszamy na kolejny koncert XIX Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2016 a wystąpi zespół o intrygującej nazwie "Ptaki Mają Frazę". Jak sami mówią: „nazwa zespołu będąca dziełem przypadku - słowa wyrwane z kontekstu jednego z wielu pseudointeligenckich monologów członka zespołu na temat śpiewu ptaków. Młodzi muzycy po wielu latach poszukiwań swojej drogi muzycznej zanużeni w jazzie zachodnich mistrzów w końcu dzięki mocy niewidzialnej ręki wszechświata połączyli się, by reanimować ludzkie uczucia dla dobrej muzyki.  Ich paliwem jest niewyczerpana pasja i ambicja. Swoją drogę rozpoczęli pogrywając na ul. Długiej w Gdańsku do momentu kiedy właściciele pobliskich restauracji nie zaczęli rywalizować o nich miedzy sobą. W pewnym momencie stali się integralną częścią Gdańska (pojawia się o nich wzmianka w oficjalnym przewodniku po Gdańsku).  Swoje niesamowite oddziaływanie zawdzięczają wokalistce Danyah Ujazdowskiej hipnotyzującej swym głosem oraz saksofoniście Adrianowi Wysockiem. Połączenie tych dwóch temperamentów syntezuje Smooth Jazz, Jazz Pop, Soul. Ściśle trzymają się najmodniejszej dywizy amerykańskich jazzmanów "Jazz should be ear friendly”.

Danyah Ujazdowska – wokalistka, absolwentka wokalistyki jazzowej i muzyki rozrywkowej Gdańskiej Akademii Muzycznej z klasy Joanny Knitter oraz Cezarego Paciorka. Pomyślnie ukończyła The Summer Performance Program w prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Kształciła się u Janice Gadsden Pendarvis oraz miała zaszczyt wystąpić w Avant Jazz Ensemble Neda Rothenberga, Balkan/Middle Eastern Fusion Ensemble Vesseli Stoyanova i Ricardo Manzon’s Salsa Ensemble. Wokalistka eksperymentuje na scenie muzycznej czerpiąc inspiracje ze swoich berberyjskich korzeni znajdując złoty środek pomiędzy muzyka przeszłości i przyszłosci.

Michał Ciesielski – fortepian; kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca. Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego.

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy i w różnych stylistykach. Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także m.in. w Niemczech, Anglii, Rosji.

Adrian Wysocki – saksofon; student Jazzu, pierwszego roku Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczeń znakomitego saksofonisty Macieja Sikały. Jego improwizacja rzadko wykracza poza granice tonalności, a ilość dźwięków nigdy nie przytłacza słuchaczy. W brzmieniu najbliżej mu do Stan’a Getz’a. Zawsze stara się by improwizacja odzwierciedlała mowę w swej abstrakcyjnej logice. Zaczynał od występów w kawiarniach i restauracjach, obecnie ma za sobą mnóstwo koncertów w wielu klubach muzycznych.

Krzysztof Narodowski – perkusja; jak o sobie mówi muzyk w mundurze. Ukończył klasę perkusji ad. Mirosława Adrjanczyka na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swój kunszt gry na perkusji szkolił m.in. u Kazimierza Jonkisza (Państwowa Szkoła Muzyki Jazzowej i Estradowej na ul. Bednarskiej w Warszawie) oraz Waldemara Franczyka.

W roku 2003 został laureatem III miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu. W 2008 roku był uczestnikiem Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo (Włochy), w kategorii marimba. Tam po swoim występie z utworem „Chain” – Kazunori Miyake, został zauważony przez światowej sławy marimbofonistke Momoko Kamiya i zaproszony przez nią na ponowne wykonanie tego utworu podczas jej Master Class. W 2010 roku, jako jeden z finalistów konkursu dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku, wystąpił wraz z Polską Filharmonią Bałtycką wykonując II koncert marimbowy N.Rosauro. Krzysztof Narodowski do swojego sukcesu zalicza również koncert w Kanadzie z czołową wokalistką jazzową Amandą Wood. Koncertował z licznymi orkiestrami w takich krajach jak: Francja, Anglia, Włochy Grecja czy Ukraina.

Obecnie współpracuje z: Filharmonią Bałtycką, Filharmonią Słupską, Filharmonią Łódzką, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Kaliską. Jest również perkusistą Orkiestry Symfoników Gdańskich ( wspólne występy z Lady Punk, Coma, Tymon Tymański, Czerwone Gitary i O.S.T.R.). Znany jest mieszkańcom Elbląga z koncertów Orkiestry Wojskowej, Elbląskiego Big Bandu czy pracy w Młodzieżowym Domu Kultury. Jest stypendystą Prezydenta Elbląga i Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Szymon Zalewski – bas; kontrabasista i gitarzysta basowy, student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doskonale czuje się w wielu gatunkach muzycznych, oprócz muzyki jazzowej ma doświadczenie w graniu funk, rocka i muzyki popularnej. Łączy technikę gry na obydwóch instrumentach kreując własny styl. Muzyką zajmuje się od 11 lat, ma na koncie setki koncertów o zróżnicowanej tematyce. Inspiracje czerpie przede wszystkim z nowoczesnych nurtów jazzowych, jednak ceni sobie możliwość łączenia różnych stylistyk poprzez kreatywną improwizacje.

W tym roku, z okazji jubileuszu 50-lecia Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, patronatem honorowym objął Letni Salon Muzyczny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski a nasz projekt realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg.

Patronat medialny, to Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl; Elbląska Dziennik Internetowy Info.elblag.pl; Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska i współpraca redakcyjna z RMF Classic.

Na widzów czeka też niespodzianka, czyli konkurs inspirowany Sienkiewiczem no i atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do muszli koncertowej w Bażantarni                                       początek  koncertu godz. 17.00

wstęp wolny